ÇOCUK SAĞLIĞI

Alerjik Rinit (Saman Nezlesi)

*Allerji nedemektir? Allerji vücuda giren veya temas eden bir maddeye karşı vücudun kendine zarar verecek derecede reaksiyon göstermesidir.  Bu reaksiyonlar normal düzeyde olursa vücudu korumak içindir. Ancak allerjik kişilerde reaksiyonlar zararlı olacak derecede fazladır. Burun bu tür allerjik reaksiyonlardan en çok etkilenen organdır.

Demir Eksikliği

1-) Bebeklerde sık görülen problemlerden birinin demir eksikliği olduğunu duyuyoruz. Ülkemizde demir eksikliği ne kadar yaygın ve bebeklerin üzerinde ne gibi sonuçları var?

Türkiye’de her 2 bebekten 1 ‘inde demir eksikliği görülür. Demir eksikliğinin bebeklerde gelişim geriliğine ve kansızlığa yol açmak gibi çok önemli sonuçları vardır.

Ay Ay Bebek Gelişimi Rehberi

Bebek Gelişim Rehberi (Ay Ay)
1. Ay:

• Yeni doğanın hareket yetenekleri fazla etkileyici değildir. Çocuğun ilk kazandığı yeteneğin başını kaldırmak olduğu, bunun ardından el ve kollarını kullanabildiği, nihayet ayak ve bacaklarını kullanmaya başladığı görülmüştür.

Yrd. Yrd.Doç.Dr. Vilda BARLAS

Yrd. Yrd.Doç.Dr. Vilda Barlas 1993 yılında İstanbul (ÇAPA) Tıp Fakültesi'nden mezun olmuştur. Uzmanlık eğitimini Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nda tamamlamıştır.

Vilda Barlas kendi muayenehanesinde sağlık hizmeti vermektedir.

İletişim Bilgileri

Adres: Bahçeşehir 2. Kısım Mah. Süzer Bulvarı KC Çarşı Sitesi F Blok Apt. 19/14 Başakşehir/İstanbul

Ofis Tel: +90 212 669 44 46

Ofis Tel: +90 530 930 11 48

Cep Tel: +90 532 425 09 49

              

Mail: info@drvildabarlas.com

©2020 Tüm hakları saklıdır. Sitedeki bilgi, belge ve resimler kaynak göstermek kaydıyla kullanılabilir.

Search